POVÝSTAVNÍ KATALOG :-)

V sobotu na našem cvičišti proběhla oblastní výstava NO. Sešlo se hojný počet vystavovatelů se svými psy. Všem moc děkujeme za účast a doufáme, že se u nás líbilo a rádi se vrátí příští rok :-).. Velké díky patří panu rozhodčímu Strouhalovi za skvělé posuzování a velké díky všem, kteří se podíleli na přípravě výstavy. Děkujeme :-).

Povýstavní katalog: KATALOG_NOvystava_2021_povystavni katalog

VÝSTAVA NO 2021

Na stránky jsou vloženy nové aktuality a propozice k výstavě pořádané 10.7.2021 u nás na cvičáku.

Více informací v záložce akce, popřípadě klikněte na obrázek :-).

 

Výsledky zkoušek

Postupné uvolňování přineslo i u nás na cvičišti možnost konečně pořádat zkoušky a že nejsme troškaři zvládli jsme hned dvoje v termínu 25.4. a 9.5.

Velká gratulace patří Vendy s Ronym k ZZO a ZVV1, Evě s Torčou k ZZO a FPr1, Mirkovi s Zadogem k ZZO, Ondrovi s Verou k FPr1 a IGP2, Jitce s Bery k BH-VT a Leoně s Amy k ZM. Ondrovi s Verou ještě dodatečně gratulace k bonitaci, kterou zvládli krásně v únoru :-).

VELKÁ GRATULACE VŠEM 🙂

ZAVRŠENÍ SEZÓNY – ZKOUŠKY

Dle možností na poslední chvíli se nám podařilo zorganizovat v neděli 13.12.2020 na našem cvičáku zkoušky. Počasí bylo milosrdné a vyslyšelo všechny prosby :-). Závěr sezóny se opravdu povedl a tímto bych chtěla ještě jednou moc pogratulovat všem, kteří šly do boje a to: Leona s Amy ZZO, Radka s Čiky ZZO2, Eva s Torčou ZM, Hanka s Eris IGP1, Ondra s Werou IGP1 a Vendy s Loby IGP3. Lepší závěr letošní sezóny si snad nemůžeme ani přát. Velká gratulace všem :-).

ZIMNÍ ZÁVOD – ZRUŠEN

Po zvážení všech možností a s nejasným výhledem, zda vůbec bude možné zimní závod uspořádat, jsme se rozhodli letošní 6. ročník Zimního závodu „O POHÁR JOSEFA BRYMA“ zrušit. Je nám do líto a doufáme, že nynější situace se bude vyvíjet směrem k tomu abychom novou sezónu začali ve zdraví a bez dalších omezení. Kynologii zdar :-).

ŠKOLIČKA – VÝCVIK ZRUŠEN

Na základě vydaných vládních opatření, ohledně situace kolem nákazy covidem, jsme se rozhodli pozastavit výcvik školičky v neděli s platností ode dne 13.10.2020 do odvolání. Situaci budeme sledovat a jak bude reálné znovu otevřeme a dáme vědět.

MM ČKNO 2020

Uplynulý víkend proběhla letošní vrcholná akce kynologického světa německých ovčáků – 30. ročník MM ČKNO, který se  konal v době  17.9.-20.9.2020 v Trnové u Plzně a měli jsme tam své „želízko v ohni“. Účastnil se Mirek Odvářka s Druppi , včetně svého „realizačního“  týmu 🙂 . Tohoto čtyřdenního maratonu se zúčastnilo 79 týmů ze 7 zemí a Mirek s Druppi se v této tvrdé konkurenci rozhodně neztratili. Poprali se se všemi třemi disciplínami se ctí, jejich výkon byl parádní a bylo na co koukat, jsme na ně náležitě hrdí. Po celou dobu panovala skvělá nálada a věřím, že všichni zúčastnění si to náramně užili.

Velké díky patří všem, kteří drželi palce jak na místě tak i na dálku. Podpora byla cítit obrovská. Ještě jednou velká gratulace a velké díky za úžasnou prezentaci našeho klubu. Radost z úspěchu je o to větší, když ji máte s kým sdílet :-).

 

OHLÉDNUTÍ ZA LÉTEM

Léto skončilo a pomalu se loučíme s krásným počasím a začínáme se smiřovat s přicházejícím podzimem a zimou.

I přes hrozbu koronaviru se čas v našem klubu nezastavil. I když výcvik v období koronavirových opatření probíhal víceméně individuálně, neusnuli jsme na vavřínech.  Přes léto se našim členům podařilo několik úspěchů a také jsme se v rámci možností podíleli na různých akcích. Podařilo se odchovat nové čtyřnohé přírůstky a někteří noví štěněcí parťáci rozšířili naše řady.

Hanka Černohorská v rámci letního výcvikového tábora s Eris složila zkoušku ZVV1.Na poli uchovnění psů nezahálely a úspěšně zvládly bonitaci  Leona Loupová s Amy a také Věra Bartošková s Brave.

Velkého úspěchu na poli výstavním  dosáhly Věrka Bartošková s Brave, kdy si na Národní výstavě v Brně vyběhaly titul Národního vítěze a Eva Nováčková s Tory na dvoudenní Mezinárodní výstavě Duodanube v Bratislavě získaly dva chybějící vrcholné tituly potřebné pro přidělení Slovenského šampiona krásy.

V září jsme vypomáhali s organizací Národní výstavy psů v Brně, kde část našich členů „bojovala“ po tři dny na brněnském výstavišti a ti, kteří zrovna nebyli na výstavišti, se účastnili ukázky výcviku psů na Rodinné sobotě na fotbalovém stadionu ve Velké Bíteši. Odkaz na fotky je ZDE :-).

Zmínit musíme také mimořádný úspěch malé Čiky s Radkou Pohankovou, kdy vybojovaly na Miroslavském poháru 1.místo v kategorii ZZO, tento závod byl i posledním závodem  Jihomoravské ligy, kde Čiky celkově obsadila  1. Místo v kategorii ZZO.

Ani v dalších dnech ale nehodláme „pověsit kynologii na hřebík“ :-).

Někteří členové se připravují na podzimní zkoušky, naše želízko v ohni pojede na 30. ročník MM ČKNO , který se koná 17.9.-20.9.2020 v Trnové u Plzně a družstvo tvořené našimi nejzkušenějšími kolegy nás pojede reprezentovat na MM MSKS 2020 v termínu 9.10.-11.10.2020 na Zbraslav.

Takže, držte nám palce !

Velké díky patří Evě, která tento obsah dala dohromady :-).