„Ten čas nějak rychle letí „

„Ten čas nějak rychle letí“ 

Poslední report jsme zde zveřejnili před rokem 🙂 a tak se pokusíme alespoň stručně shrnout veškeré dění v našem klubu v uplynulých 12 měsících, protože i když jsme mlčeli, tak jsme nezaháleli J.

Zimu 2021 jsme po ukončení zkouškové, závodní a výstavní sezóny věnovali spíš „pilování“ dovednosti v oblasti výcviku tak, abychom se všichni posunuli o kousíček vpřed.

Na jaře  (15.5.2022) pak proběhly úspěšné zkoušky 7 našich členů.

8.5.2022  jsme organizovali Stopařský seminář s Martinem Pejšou, o který byl velký zájem, proběhl v přátelské atmosféře a všichni zúčastnění odcházeli s novými poznatky a hlavně velkou chutí do další práce.

V pátek 10.června 2022 jsme uspořádali už tradiční „Dětský den u pejskařů“, který byl velice vydařenou akcí s hojnou účastí. Z původně deštivého dne se stal slunečný a všichni přítomní si užili odpoledne plné zábavy, soutěží  a dobrého jídla v příjemné společnosti přátel a ostatních návštěvníků.

První víkend v červenci (1.7.2022 – 4.7.2022) se konalo jako každoročně MM ČKNO – „Ovčák“, kterého se opět zúčastnila výprava z našeho klubu, aby podpořila přímo na místě Mirka Odvářku s Druppi při jejich soutěžních výkonech. Výkon Druppi s Mirkem byl opět parádní a v „našlapané“ konkurenci za přísného posuzování rozhodčích se rozhodně neztratili.

                                       

Hned další víkend jsme jako už každoročně na začátku prázdnin pořádali Oblastní výstavu NO (9.7.2022), na které se předvedlo 59 psů. Jako už tradičně, byl hlavní osobou, která rozhodovala o pořadí předvedených psů, rozhodčí pan Karel Strouhal a výstava byla další vydařenou akcí plnou pozitivní atmosféry.

Podzim jsme zahájili „na Zbraslavi“ pořádáním MM MSKS – „Morava“ (30.9.-2.10.2022), který byl pro nás jako spolupořadatele sice hodně náročný, ale vydařený. Mezi soutěžícími jsme měli dva zástupce z našeho klubu, a to Mirka Odvářku s Druppi a Janu Věrnou s Dafne. Oba dva předvedli parádní výkony a úspěšně reprezentovali náš klub.

I v listopadu jsme byli hodně vytíženi pořádáním kynologických akcí, 4.11. – 5.11. jsme poprvé na „naší půdě“ organizovali Mistrovství MSKS ZVV3. Na soutěžení v této „královské“ disciplíně se přihlásilo 11 soutěžících (jeden z nich nakonec nanastoupil kvůli zranění psa), kteří se přes všechny těžkosti dopravní situace dostavili k pátečnímu zahájení mistrovství a v sobotu předvedli super výkony, sice za mrazivého počasí, ale v přátelské a pohodové atmosféře. Soutěžilo se ve všech třech disciplínách – stopy, poslušnost, obrana – a bylo se celý den na co dívat.

 

Kromě dvou podzimních termínů zkoušek ( 23.10.2022 a 20.11.2022) jsme závodní a zkouškovou sezonu zakončili 26.11.2022 už tradičně „zimním“ závodem O pohár Josefa Bryma. Letošní účast závodníků byla hojná, soutěžilo se ve 4 kategoriích: ZZO, ZZO1, ZVV1 a IGP1. Z přihlášených 20 závodníků nakonec dva nenastoupili, ale co bylo potěšující, že polovinu startovního pole tvořili naši členové. Všichni jsme si závod moc užili i přes chladné počasí a doufáme, že příštího ročníku se zúčastní ještě větší počet závodníků.

Za zmínku stojí také účast našich 3 členů  (Mirek Odvářka, Jana Věrná a Radka Pohanková) na 61. ročníku Valíčkova memoriálu, který pořádal 12.11.2022 KK Brno Rybníček. Všichni naši závodníci výborně reprezentovali klub, obsadili krásná místa a Mirkovi s Druppi se podařilo porazit všechny soupeře a se svým parádním výkonem se umístili na 1.místě v kategorii IGP3 J.

Kromě výše vyjmenovaných akcí jsme se podíleli , opět jako v předchozích letech, na pořádání mezinárodních a národních výstav na BVV a krajské výstavy „na Zbraslavi“, zúčastnili jsme se na několika předváděcích akcích v rámci dětských dnů v okolních vesnicích s krátkou ukázkou výcviku  a dovedností psů, „rukama“ nám prošly desítky štěňátek v rámci socializačních „psích školiček“,  naši členové odchovali a „poslali do světa“ několik vrhů štěňátek a připravili své „parťáky“ na úspěšné bonitace. Celkem během roku naši členové složili na „domácí půdě“ 19 zkoušek (kromě toho skládali další zkoušky v rámci výcvikových víkendů a táborů, nebo v jiných kynologických klubech), a to:  1x ZZO, 3x ZZO1, 6x BH-VT, 4x IGP1, 2x IGP2, 1x IBGH1 a 1x FPr3, IGP3, takže jak je vidět, makáme pořád a chystáme se ve stejném stylu pokračovat i v příštím roce :-).